MCM01-010EF331J-F
Mfr.Part #
MCM01-010EF331J-F
Description
CAP MICA 330PF 5% 1KV SMD
Size / Dimension :
0.500Lx0.400W 12.70mmx10.16mm
Series :
MCM01
Voltage - Rated DC :
1kV
Dielectric Material :
Mica
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Width :
10.16mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Height :
4.191mm
Voltage - Rated :
1kV
Capacitance :
330pF
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
200°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Length :
12.7mm
Mount :
Surface Mount
Datasheets
MCM01-010EF331J-F
Cornell Dubilier Electronics MCM01-010EF331J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL