MCM01-010EF221J-F
Mfr.Part #
MCM01-010EF221J-F
Description
CAP MICA 220PF 5% 1KV SMD
RF, High Frequency
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
12.7mm
Voltage - Rated :
1kV
Height :
4.191mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Max Operating Temperature :
200°C
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Size / Dimension :
0.500Lx0.400W 12.70mmx10.16mm
Width :
10.16mm
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
MCM01-010EF221J-F
Cornell Dubilier Electronics MCM01-010EF221J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL