MCM01-009ED910F-F
Mfr.Part #
MCM01-009ED910F-F
Description
CAP MICA 91PF 1% 500V SMD
Series :
MCM
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Capacitance :
91pF
Tolerance :
±1%
Published :
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
MCM01-009ED910F-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL