MCM01-009ED801J-F
Mfr.Part #
MCM01-009ED801J-F
Description
CAP MICA 800PF 5% 500V SMD
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Capacitance :
800pF
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Datasheets
MCM01-009ED801J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL