MCM01-009ED740J-F
Mfr.Part #
MCM01-009ED740J-F
Description
CAP MICA 74PF 5% 500V SMD
Series :
MCM
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
74pF
Tolerance :
±5%
Feature :
RF, High Frequency
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Packaging :
Bulk
Surface Mount
Voltage - Rated :
500V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
MCM01-009ED740J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL