MCM01-009DF220J-F
Mfr.Part #
MCM01-009DF220J-F
Description
CAP MICA 22PF 5% 1KV SMD
MCM01
Length :
15.367mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Package / Case :
Nonstandard SMD
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
4.191mm
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Packaging :
Bulk
Published :
HTS Code :
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Tolerance :
±5%
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Width :
10.16mm
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Mica
Size Code :
Capacitance :
22pF
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Mount :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
1kV
Ripple Current :
20A
Datasheets
MCM01-009DF220J-F
Cornell Dubilier Electronics MCM01-009DF220J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL