MCM01-009DD470K-F
Mfr.Part #
MCM01-009DD470K-F
Description
CAP MICA 47PF 10% 500V SMD
Voltage - Rated :
500V
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±10%
Capacitance :
47pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Datasheets
MCM01-009DD470K-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL