MCM01-009DD250J-F
Mfr.Part #
MCM01-009DD250J-F
Description
CAP MICA 25PF 5% 500V SMD
Capacitance :
25pF
Tolerance :
±5%
Width :
10.16mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
500V
Height :
4.191mm
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Mica
Max Operating Temperature :
200°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Length :
11.684mm
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
MCM01-009DD250J-F
Cornell Dubilier Electronics MCM01-009DD250J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL