MCM01-009DD230G-F
Mfr.Part #
MCM01-009DD230G-F
Description
CAP MICA 23PF 2% 500V SMD
RF, High Frequency
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
200°C
Voltage - Rated :
500V
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
23pF
Tolerance :
±2%
Mount :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Length :
11.684mm
Height :
4.191mm
Published :
Width :
10.16mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
MCM01-009DD230G-F
Cornell Dubilier Electronics MCM01-009DD230G-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL