MCM01-009D4R4D-F
Mfr.Part #
MCM01-009D4R4D-F
Description
CAP PTFE 4.4PF 0.5PF 500V SMD
Capacitance :
4.4pF
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
500V
Nonstandard SMD
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Datasheets
MCM01-009D4R4D-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL