MCM01-009CD200J-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCM01-009CD200J-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP MICA 20PF 5% 500V SMD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Feature :
RF, High Frequency
Capacitance :
20pF
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Series :
MCM01
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
4.191mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Mica
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
Nonstandard SMD
Datasheets
MCM01-009CD200J-F
Cornell Dubilier Electronics MCM01-009CD200J-F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL