MCM01-009CD180G-F
Mfr.Part #
MCM01-009CD180G-F
Description
CAP MICA 18PF 2% 500V SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Capacitance :
18pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Nonstandard SMD
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Height :
4.191mm
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±2%
Reach Compliance Code :
Unknown
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
MCM01-009CD180G-F
Cornell Dubilier Electronics MCM01-009CD180G-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL