MCM01-001ED680K-F
Mfr.Part #
MCM01-001ED680K-F
Description
CAP MICA 68PF 10% 500V SMD
RF, High Frequency
Width :
10.16mm
Length :
11.684mm
Capacitance :
68pF
Terminal Finish :
Silver (Ag)
JESD-609 Code :
e4
Size Code :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Terminations :
2
Height :
2.794mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
500V
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Published :
Multilayer :
yes
Nonstandard SMD
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
MCM01-001ED680K-F
Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED680K-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL