MCHC40-220K-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCHC40-220K-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
22uH +/-10% 2220 Molded Chip
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Molded
Inductance :
22 µH
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Ratings :
Supplier Device Package :
Series :
MCHC40
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
10 @ 2.52MHz
Material - Core :
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Current - Saturation (Isat) :
480mA
Size / Dimension :
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
DC Resistance (DCR) :
430mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Datasheets
MCHC40-220K-RC
Allied Components International MCHC40-220K-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD