MCF-50JR-330K
Mfr.Part #
MCF-50JR-330K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0309
Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/2W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
350V
Package / Case :
MELF, 0309
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±5%
Composition :
Carbon Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
0/ -1000ppm/°C
Published :
Construction :
Cylindrical
Resistance :
330kOhm
Series :
MCF
Datasheets
MCF-50JR-330K
YAGEO MCF-50JR-330K
FIXED RESISTOR MCF Series, Carbon Film, 330kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C