MCASU32MSB5106MPNA1J
Mfr.Part #
MCASU32MSB5106MPNA1J
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Base Product Number :
MCASU32
Capacitance :
10 µF
Temperature Coefficient :
X5R
Failure Rate :
Voltage - Rated :
50V
TAIYO YUDEN MCASU32MSB5106MPNA1J
MCAS 10 μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASU32MSB5106MPNA1J Overview
Programs on this device are of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X5R being the highest temperature coefficient.
MCASU32MSB5106MPNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)