MCASU105SCG561JFNA1J
Mfr.Part #
MCASU105SCG561JFNA1J
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Capacitance :
560 pF
Brand :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number :
MCASU10
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Features :
TAIYO YUDEN MCASU105SCG561JFNA1J
MCAS 560 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)