MCASU105SB7471KFNA1J
Mfr.Part #
MCASU105SB7471KFNA1J
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Capacitance :
470 pF
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Base Product Number :
MCASU10
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
RoHS :
Details
TAIYO YUDEN MCASU105SB7471KFNA1J
MCAS 470 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)