MCASU105SB7222MFNA1J
Mfr.Part #
MCASU105SB7222MFNA1J
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Base Product Number :
MCASU10
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Capacitance :
2200 pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
TAIYO YUDEN MCASU105SB7222MFNA1J
MCAS 2200 pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)