MCASU105SB7222KFNA1J
Mfr.Part #
MCASU105SB7222KFNA1J
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Base Product Number :
MCASU10
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
2200 pF
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
TAIYO YUDEN MCASU105SB7222KFNA1J
MCAS 2200 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)