MCASU063SCG9R9DFNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCASU063SCG9R9DFNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 9.9PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Brand :
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Base Product Number :
MCASU06
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Features :
Lead Style :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Series :
MCAS
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
9.9 pF
Lead Spacing :
RoHS :
Details
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) :
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Failure Rate :
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Type :
Ceramic Capacitors
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Capacitors
Tolerance :
±0.5pF
TAIYO YUDEN MCASU063SCG9R9DFNA01
MCAS 9.9 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)