MCASU063SCG7R3DFNA1J
Mfr.Part #
MCASU063SCG7R3DFNA1J
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 7.3PF 50V C0G/NP0 0201
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number :
MCASU06
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
7.3 pF
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±0.5pF
Brand :
TAIYO YUDEN MCASU063SCG7R3DFNA1J
MCAS 7.3 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)