MCASU063SCG4R7CFNA1J
Mfr.Part #
MCASU063SCG4R7CFNA1J
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0201
Base Product Number :
MCASU06
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
4.7 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
TAIYO YUDEN MCASU063SCG4R7CFNA1J
MCAS 4.7 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)