MCASU063SCG1R2CFNA01
Mfr.Part #
MCASU063SCG1R2CFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0201
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Base Product Number :
MCASU06
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Voltage - Rated :
50V
Failure Rate :
Capacitance :
1.2 pF
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.25pF
Capacitors
TAIYO YUDEN MCASU063SCG1R2CFNA01
MCAS 1.2 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)