MCASS32NSB7333KTNA01
Mfr.Part #
MCASS32NSB7333KTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1210
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
630V
Series :
MCAS
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance :
0.033 µF
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%
Base Product Number :
MCASS32
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
AEC-Q200
TAIYO YUDEN MCASS32NSB7333KTNA01
MCAS 0.033 μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASS32NSB7333KTNA01 Overview
A 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
MCASS32NSB7333KTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)