MCASS31QHB7152KTNA1J
Mfr.Part #
MCASS31QHB7152KTNA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R 1206
Series :
MCAS
Voltage - Rated :
630V
Lead Spacing :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Base Product Number :
MCASS31
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.049" (1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
1500 pF
Tolerance :
±10%
TAIYO YUDEN MCASS31QHB7152KTNA1J
MCAS 1500 pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)