MCASQ21GSB7472KTNA01
Mfr.Part #
MCASQ21GSB7472KTNA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
Base Product Number :
MCASQ21
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Lead Style :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance :
4700 pF
Voltage - Rated :
250V
Series :
MCAS
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Automotive
TAIYO YUDEN MCASQ21GSB7472KTNA01
MCAS 4700 pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)