MCASL32MSB7226KPNA1J
Mfr.Part #
MCASL32MSB7226KPNA1J
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Lead Spacing :
Product Type :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%
Series :
MCAS
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Brand :
Product Status :
Active
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Temperature Coefficient :
X7R
Subcategory :
Capacitors
Base Product Number :
MCASL32
RoHS :
Details
Applications :
Automotive
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
22 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Lead Style :
Voltage - Rated :
10V
Features :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MCASL32MSB7226KPNA1J
MCAS 22 μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASL32MSB7226KPNA1J Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
MCASL32MSB7226KPNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)