MCASL31LAB5226MTNA1J
Mfr.Part #
MCASL31LAB5226MTNA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
MCASL31
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
22 µF
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Details
TAIYO YUDEN MCASL31LAB5226MTNA1J
MCAS 22 μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)