MCASL31LAB5226KTNA1J
Mfr.Part #
MCASL31LAB5226KTNA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Tolerance :
±10%
Capacitance :
22 µF
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
10V
Base Product Number :
MCASL31
TAIYO YUDEN MCASL31LAB5226KTNA1J
MCAS 22 μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)