MCASJ32MSB7476MPNB2J
Mfr.Part #
MCASJ32MSB7476MPNB2J
Description
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Brand :
TAIYO YUDEN MCASJ32MSB7476MPNB2J
MCAS 47 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASJ32MSB7476MPNB2J Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
MCASJ32MSB7476MPNB2J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)