MCASJ32MSB7476KPNB25
Mfr.Part #
MCASJ32MSB7476KPNB25
Description
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
47 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
TAIYO YUDEN MCASJ32MSB7476KPNB25
MCAS 47 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASJ32MSB7476KPNB25 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
MCASJ32MSB7476KPNB25 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)