MCASJ32MSB7226KPNB25
Mfr.Part #
MCASJ32MSB7226KPNB25
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1210
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Brand :
TAIYO YUDEN MCASJ32MSB7226KPNB25
MCAS 22 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASJ32MSB7226KPNB25 Overview
A 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
MCASJ32MSB7226KPNB25 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)