MCASJ31LSB5106KTNA1J
Mfr.Part #
MCASJ31LSB5106KTNA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Base Product Number :
MCASJ31
Temperature Coefficient :
X5R
Lead Style :
Capacitance :
10 µF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Features :
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MCASJ31LSB5106KTNA1J
MCAS 10 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)