MCASJ31LAB7226MTNA1J
Mfr.Part #
MCASJ31LAB7226MTNA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Brand :
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
22 µF
Temperature Coefficient :
X7R
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
MCASJ31
MCAS
TAIYO YUDEN MCASJ31LAB7226MTNA1J
MCAS 22 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
MCASJ31LAB7226MTNA1J Overview
Programs on this device are of 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
MCASJ31LAB7226MTNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)