MCASJ31LAB7226KTNA01
Mfr.Part #
MCASJ31LAB7226KTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance :
22 µF
Voltage - Rated :
6.3V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±10%
Base Product Number :
MCASJ31
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
AEC-Q200
TAIYO YUDEN MCASJ31LAB7226KTNA01
MCAS 22 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
MCASJ31LAB7226KTNA01 Overview
Ceramic capacitor is 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
MCASJ31LAB7226KTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)