MCASJ31LAB7106MTNA01
Mfr.Part #
MCASJ31LAB7106MTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Base Product Number :
MCASJ31
Capacitance :
10 µF
Brand :
Voltage - Rated :
6.3V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
AEC-Q200
TAIYO YUDEN MCASJ31LAB7106MTNA01
MCAS 10 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)