MCASJ31LAB7106KTNA1J
Mfr.Part #
MCASJ31LAB7106KTNA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Base Product Number :
MCASJ31
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
10 µF
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
TAIYO YUDEN MCASJ31LAB7106KTNA1J
MCAS 10 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)