MCASJ31LAB5226MTNA01
Mfr.Part #
MCASJ31LAB5226MTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number :
MCASJ31
Voltage - Rated :
6.3V
Temperature Coefficient :
X5R
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Lead Spacing :
Capacitance :
22 µF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Brand :
TAIYO YUDEN MCASJ31LAB5226MTNA01
MCAS 22 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)