MCASJ21GAB7106MTNA01
Mfr.Part #
MCASJ21GAB7106MTNA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805
Base Product Number :
MCASJ21
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
10 µF
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Lead Style :
Voltage - Rated :
6.3V
TAIYO YUDEN MCASJ21GAB7106MTNA01
MCAS 10 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)