MCASH45MSB7225KTNA1J
Mfr.Part #
MCASH45MSB7225KTNA1J
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
2.2 μF
MCAS
TAIYO YUDEN MCASH45MSB7225KTNA1J
MCAS 2.2 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MCASH45MSB7225KTNA1J Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
MCASH45MSB7225KTNA1J Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)