MCASH32NSB7684MTNA1J
Mfr.Part #
MCASH32NSB7684MTNA1J
Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.68 μF
Capacitors
TAIYO YUDEN MCASH32NSB7684MTNA1J
MCAS 0.68 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32NSB7684MTNA1J Overview
Ceramic capacitor is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
MCASH32NSB7684MTNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)