MCASH32NSB7684MTNA01
Mfr.Part #
MCASH32NSB7684MTNA01
Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.68 μF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Features :
TAIYO YUDEN MCASH32NSB7684MTNA01
MCAS 0.68 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32NSB7684MTNA01 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
MCASH32NSB7684MTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)