MCASH32NSB7474MTNA1J
Mfr.Part #
MCASH32NSB7474MTNA1J
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
Capacitance :
0.47 µF
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±20%
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
TAIYO YUDEN MCASH32NSB7474MTNA1J
MCAS 0.47 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32NSB7474MTNA1J Overview
This device's program size/dimension is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
MCASH32NSB7474MTNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)