MCASH32NSB7474MTNA01
Mfr.Part #
MCASH32NSB7474MTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance :
0.47 µF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Capacitors
TAIYO YUDEN MCASH32NSB7474MTNA01
MCAS 0.47 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32NSB7474MTNA01 Overview
Programs on this device are of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
MCASH32NSB7474MTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)