MCASH32NSB7474KTNA1J
Mfr.Part #
MCASH32NSB7474KTNA1J
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Capacitance :
0.47 µF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Style :
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MCASH32NSB7474KTNA1J
MCAS 0.47 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32NSB7474KTNA1J Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
MCASH32NSB7474KTNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)