MCASH32NSB7474KTNA01
Mfr.Part #
MCASH32NSB7474KTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Capacitance :
0.47 µF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Style :
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
TAIYO YUDEN MCASH32NSB7474KTNA01
MCAS 0.47 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32NSB7474KTNA01 Overview
A program's size/dimension is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
MCASH32NSB7474KTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)