MCASH32NSB7224MTNA1J
Mfr.Part #
MCASH32NSB7224MTNA1J
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.22 µF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
TAIYO YUDEN MCASH32NSB7224MTNA1J
MCAS 0.22 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32NSB7224MTNA1J Overview
This device's program size/dimension is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
MCASH32NSB7224MTNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)