MCASH32NSB7224KTNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCASH32NSB7224KTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Brand :
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±10%
Product Type :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
Lead Style :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Features :
Temperature Coefficient :
X7R
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.22 µF
Base Product Number :
MCASH32
Applications :
Automotive
RoHS :
Details
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Series :
MCAS
Subcategory :
Capacitors
TAIYO YUDEN MCASH32NSB7224KTNA01
MCAS 0.22 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32NSB7224KTNA01 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
MCASH32NSB7224KTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)