MCASH32NSB7105KTNA1J
Mfr.Part #
MCASH32NSB7105KTNA1J
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Base Product Number :
MCASH32
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Capacitance :
1 µF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
MCAS
TAIYO YUDEN MCASH32NSB7105KTNA1J
MCAS 1 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32NSB7105KTNA1J Overview
This device's program size/dimension is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
MCASH32NSB7105KTNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)